Haber

Akbank Düşünce Kulübü 13 Yaşında!

Akbank Fikir Kulübü, 13. yılında gençlere yaratıcı ve yenilikçi bir platform sunmaya devam ediyor. Bu yıl 9 üye “Dijitalden uzak olan müşterilerimizin bankacılık işlemlerini dijital kanallardan yapmasını nasıl sağlayabiliriz veya teşvik edebiliriz?” diye sordu. sorusuna yanıt arayarak şekillendirdikleri projeler, alanında uzman heyet üyeleri tarafından değerlendirildi. Birincilik ödülü kazanan projenin mimarı bu yıl da Harvard Üniversitesi Yaz Okulu ödülünün sahibi oldu.

Bu yıl 13.’sü düzenlenen Akbank Fikir Kulübü’nde Akbank Niyet Kulübü üyeleri, bankacılık süreçlerinin artırılmasına ve dijital süreçlerin dijital kanallardan gerçekleşmesini sağlamaya yönelik projelerini ve yenilikçi fikirlerini paylaştı. Akbank Fikir Kulübü katılımcılarının projeleri, detaylı sunumlar ve soru-cevap bölümleriyle 3 Şubat’ta gerçekleştirilen finalde farklı kesimlerden uzmanlardan oluşan bir komite ve Akbank başkanları tarafından değerlendirildi. Yapılan değerlendirme sonucunda bu yılın birincisi seçilen Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Sude Modoğlu Harvard Yaz Okulu ödülünün sahibi oldu. Sabancı Üniversitesi’nden Dilara Çoban ikinci, Sabancı Üniversitesi’nden Ege Zorlutuna ise Akbank hediye çeklerini alarak üçüncü oldu. Akbank Fikir Kulübü, 13. yılında bu yıl birincisi ile birlikte 33 üyesini Harvard Yaz Okulu’nda eğitime göndermiş olacak.

Sabancı Center’da düzenlenen ödül törenine Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ile Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa katıldı. Ayrıca farklı iş birimlerinden Akbank liderleri de heyetin ortasında yer alarak ödül törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Akbank İnsan ve Kültürden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa, Akbank Niyet Kulübü’nün her geçen yıl gençlerin katkılarıyla büyüdüğünü ve olgunlaştığını belirtti. 13 yıldır bu büyümede emeği geçen tüm katılımcılara, öğrenci arkadaşlarına ve heyet üyelerine teşekkür eder,  Akbank olarak gençlerin dönüştürücü gücüne inandıklarını ve gençlerden ilham alarak birlikte öğrenmekten büyük keyif aldıklarını vurguladı.

Bu Yılki Heyet Üyeleri

Burcu Küçükünal – Akbank

Elif Güngör – Ege Üniversitesi Akademisyeni

Emre Çift – Akbank

Erman Turan – Girişimci ve Yatırımcı

Selda Özçalık-Akbank

Yasemin Mengüllüoğlu – Akbank

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu