Ekonomi

Cemal Tosun, Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi CFO’su ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu

  • Cemal Tosun, Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan CFO’su ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

enerji yönetimi ve otomasyonda birinci sınıf bir uzman olan Schneider Electric; Cemal Tosun, CFO ve Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Tosun, kariyerine 2007 yılında uluslararası finansal kontrol şirketi Deloitte’de başlamıştır. 2011 yılında Finans Müdürü olarak Schneider Electric’e katılan Tosun, 2014 yılında şirketin iştirakleri Günsan Elektrik ve Himel Elektrik’in CFO’su olarak görev almıştır. 2019 yılında Paha Brands İş Birimi’nde Finans Müdürü olarak Schneider Electric’te 60 ülkenin sorumluluğunu üstlenen Cemal Tosun, 2020 yılında Schneider Electric Strateji ve Dijital Dönüşüm Müdürü olarak atanmıştır. Tosun, yeni görevi doğrultusunda; Şirketin sürdürülebilirlik, veri mimarisi ve dönüşümü ile finansal liderliği içeren stratejisine liderlik ederek bölgesel hedeflere ulaşılmasında rol oynayacak.

Marmara Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 2006 yılında mezun olan Cemal Tosun, Finlandiya’da bulunan Haaga-Helia University of Applied Sciences’tan Uluslararası Pazarlama ve İşletme alanında lisans derecesi almıştır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu