Haber

AK Parti Yalova İl Başkanı Güçlü seçim sonuçlarını değerlendirdi

AK Parti İl Başkanı Güçlü: “Vatandaşlarımız algı operasyonlarına rağmen sağduyusunu gösterdi”

YALOVA – AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, kentte bir kez daha milletvekili seçilen Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol ve üçüncülük adayı Erhan Dede basın mensuplarıyla bir araya gelerek seçimi değerlendirdi.

AK Parti İl Binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Umut Güçlü, seçimleri değerlendirdi. Güçlü, vatandaşların algı operasyonlarına rağmen sağduyusunu gösterdiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teveccühünü dile getirdiğini söyledi. Vatandaşlara ve kuruluşlarına teşekkür etti.

Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımızın burada seçimi önde kapatması bizim için sevindirici bir sonuç oldu. Seçim sistemi iki turlu olduğu için yüzde 50+1’lik bir sorun çıkınca yeniden sandık başına gideceğiz. Burada da bizim seçimimiz. Gönül arzumuz yüzde 50’yi geçmekti.Biz Cumhur İttifakı olarak teşkilatlarımızla inşallah bugün de bunu yapmaya devam edeceğiz.Başından sonuna kadar milletvekili olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.Yüzde 50 hedefini her zaman yakalayacağız. Sonuç olarak sadece Yalova’da seçim yapılsa bile Cumhurbaşkanımız seçilebilir.”

“Bir işimiz daha kaldı”

Asrın seçimini tamamladıklarını anlatan Yalova Milletvekili Meliha Akyol, güzel bir kampanya yürüttüklerini belirterek, “AK Parti seçim okuludur. Allah’ın izniyle hata yapmayız. AK Parti’nin bütün takımları. Parti, seçimleri ve siyaseti çok iyi biliyor. Bir küçük işimiz daha kaldı. İnşallah 28 Mayıs’ta onu da başarıyla sonuçlandıracağız. Önce Yalova’da yükselişimize başlayacağız. Sonra Türkiye’nin yükselişini hep birlikte izleyeceksiniz.” dedi.

Yalova’da üçüncülüğe aday gösterilen ancak milletvekili seçilemeyen Erhan Dede, “Buradaki meslektaşlarıma destek olmaktan ve onlarla birlikte çalışmaktan dolayı gurur ve onur duyduğumu Cumhurbaşkanımıza ifade etmek istiyorum. Bu onuru her zaman taşıyacağım.”

habercekmekoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu